Uwierz, że to twój scenariusz a zobaczysz efekty – warto znać te 3 kroki językowe

Dziś zaproponuje wam Case Study czyli studium przypadku, które stosuje się, by dokonać oceny i wyciągnąć wnioski, po to by nasze życie było lepsze (oczywiści!) Po analize zostajemy z garścią wniosków i rezultatów, do natychmiastowego zastosowania. Do tej pory myślałam, że to brak czasu sprawia, że marzenia się nie realizują. Tylko że czasu każdy ma tyle samo a „nie mam czasu” to w większości przypadków wolne tłumaczenie „nie chce mi się”.
Spontaniczne-pytania-brave-angielski-języki-jak-opanowaćUwielbiam słowa, pasjonuje się językiem, coraz częściej jednak spotykam osoby, u których na słowach się kończy!

Chciałbym, mam marzenie… poświęcamy zdecydowanie za dużo czasu na mówienie, a działania odkładamy (w niektórych wypadkach) w nieskończoność!

Jeśli potrzebujesz prawdziwej motywacji po angielsku do tego, aby ruszyć dupsko to Gary Vaynerchuk jest moim najnowszym odkryciem. O czym mówi Gary?

O czym wiedzą moi uczniowie, którzy zdobywają Certyfikaty językowe lub pracę po udanej rozmowie po angielsku:

Życie uczy jednego – wszystko, w co przestajesz wkładać swoje zaangażowanie, któregoś dnia umiera.

Spontaniczne pytania-samouczek-angielski-naukaMojemu pokoleniu bardzo, BARDZO trudno się zaangażować! Cierpi na tym mnóstwo spraw. Mamy rozwalające się związki, dzieci, które na 4 urodziny dostają tablet, bo rodzice nie mają cierpliwości, by dać im wartościowy czas… a jeśli chodzi o naukę języków – denerwujemy się na siebie, że po pierwszej lekcji nie jesteśmy już na poziomie średniozaawansowanym i rezygnujemy!

Pozwól, że zdradzę ci tajemnicę…
Jeśli umiesz pokonywać przeszkody i zdobyć zasoby, których ci brakuje, jesteś zwycięzcą. Ucząc, często słyszę o barierach językowych. Warto o nich wiedzieć, a potem zrobić plan akcji, ruszyć tyłek sprzed kanapy i zaangażować się na 120%
Jak ruszyć naprzód pomimo tego, że nam się nie chce?

Jak osiągać kolejne poziomy językowe?

Możemy zawsze poczekać na moment, kiedy sytuacja sama nas zmusi do tego, by działać (i tak właśnie dzieje się najczęściej) – wtedy jednak zadowalasz się życiem kategorii B! Moi uczniowie wiedzą, że istnieje lepszy sposób:

1. Cokolwiek MUSISZ robić… pokochaj to!

Jeśli to, co robimy, nie angażuje nas emocjonalnie, to szybko się „wyłączymy”. Jeśli nie masz ciekawości i nie jesteś zaangażowany, zapomnij o rezultatach!

Things are learned better when both our minds and our hearts are brought into service.

h&b
To sprawa bardzo indywidualna i podobno o gustach się nie rozmawia, ale… moi uczniowie, który osiągają sukcesy to Ci, którzy wiedzą co lubią, często o tym mówią, a dzięki temu ja dostarczam im wartościowych lekcji, angażując nie tylko ich głowy, ale również ich serca. Jeśli musisz coś robić (powiedzmy uczyć się języka) to postaraj się to robić tak, by pojawił się uśmiech na twojej twarzy! Prowokuj zaangażowanie, dodając elementy gry (improwizacyjnej). Zaletą zajęć językowych jeden na jeden jest indywidualne podejście, czyli rozmowy o tym, co sprawi, że zabije Ci serce do języków!

Wiesz już czemu nauka języka w gimnazjum czy liceum była tak mało skuteczna!

2. Focus – no skup się, no!

Spontaniczne Pytania-motywacja-języki-angielski-braveUwielbiamy się motywować, ale czas działać! Maksymalnie skoncentruj się na tym, co robisz – wiedząc o swoich brakach i problemach po prostu ćwicz i ćwicz (właśnie to, co wychodzi Ci najgorzej, nie najlepiej!) Jest to proces, w którym pojawi się ogromna liczba błędów – dobry lektor będzie bardzo pomocny. Czasem bez tej dodatkowej pomocy, osoby kompetentnej, szybko rezygnujemy. W biznesie jest to osoba mentora, która pomaga. Ucząc się języka, warto zainwestować w lektora.
Z inwestycją w naukę jest jak z gąbką – jak wlejesz w nią wystarczająco dużo czasu i energii, to w końcu zacznie przeciekać i dawać rezultaty. Moi uczniowie zauważają poprawę po pierwszym miesiącu, wtedy motywuje ich, by skupili się jeszcze bardziej i nie zakończyli na pierwszych rezultatach!

3. Zrozumienie przychodzi z działania

To tytuł mojego poprzedniego artykułu i ostatni krok do osiągnięcia sukcesu. Dobrze Ci idzie na zajęciach ze mną, więc warto wybrać się na spotkania językowe lub egzotyczne wakacje. Twoje umiejętności są już tak duże, że nie skupiasz się pojedynczych słówkach, ale używasz języka do komunikacji lub gdy słuchasz i czytasz dla przyjemności, a nie dlatego, że jest to zadanie egzaminacyjne. To moment, kiedy rozmawiając z nowo poznaną osobą w barze na Majorce stosujesz te wszystkie Phrasal Verbs, którymi Cię męczyłam ;)Spontaniczne Pytania-brave-kawa-angielski-lekcje.jpg

By osiągnąć sukces językowy (warto stosować w życiu codziennym również)
E – Engage – znajdź to, co cię interesuje i pokochaj to, co musisz robić – robisz to, więc jesteś o krok dalej niż osoby narzekające na życie klasy B
S – Study – skup się i zacznij uczyć się tych umiejętności, których ci brakuje, znajdź osoby, dzięki którym szybciej zdobędziesz wiedzę, której potrzebujesz
A – Activate – nie pozwól by wiedza pozostała tylko wiedzą, zacznij wykorzystywać to, co wiesz w praktyce

Nie nasze (często puste) słowa, ale nasze umiejętności i całokształt oferowanego doświadczenia to my. Jeśli nie chcesz być jedną z tych osób, które w ofercie mają tylko narzekanie, słowa „Nie da się” i umiejętności, które były przydatne 120 lat temu, ale obecnie nie mają zastosowania, warto pomyśleć o rozwoju językowym. Granice naszego języka są często granicami naszego świata!

Zgadzasz się, zostaw komentarz i podziel się z innymi uczniami – nie zgadzasz się, daj znać dlaczego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s